Huvila Confalonieri on 1930-luvulla rakennettu kaunis huvila, joka on kunnostettu kauttaaltaan 2016. Huvila sijaitsee Maggiorejärvellä, 1000 metriä merenpinnan yläpuolella ja huvilalta aukeaakin upeat näkymät yli järven Monte Rosan lumihuipuille. Yhdeksän makuuhuonetta majoittaa yhteensä 16 aikuista ja kaksi lasta.
Pohjakerroksesta löytyy hyvin varustettu, moderni keittiö, ruokasali ja oleskelutila takalla.
Sekä toisessa että kolmannessa kerroksessa on neljä makuuhuonetta ja kellarissa on myös erillinen sviitti. Kaiken kaikkiaan huvilassa on neljä huonetta, joissa on king-size-vuoteet ja viisi huonetta, joissa on kaksi erillistä vuodetta. Neljässä huoneissa on kauniit parvekkeet ja useimmissa huoneissa on kylpyhuoneet. Kellarissa on sauna, poreallas ja kuntosali suihkulla ja WC: llä. Kellarissa on myös pesutupa, mistä löytyy pesukone ja kuivausrumpu sekä höyrysilitysrauta.
Huvilalla oma uima-allas sekä lämmitetty ulkosuihku. Keittiön ulkopuolella on ulkoruokailutila ja grilli. Premenon kylä sijaitsee vain 1,5 kilometrin päässä, josta löytyy myös ravintoloita.
Huvila on myös vuokrattavissa pienempänä versiona edullisempaan hintaan:
8 vierasta - 4 makuuhuonetta
12 vierasta - 6 makuuhuonetta
16 vierasta - 9 makuuhuonetta
Lisätietoja saat Villadan asiakaspalvelusta.
hinnat
Varaustilanne
aikaväli
yö
viikko
minimivaraus
21.09.2024 - 04.01.2025
1 053 €
7 371 €
7 Päivää
Lisäkulut
Pakollinen lisäkulu
TuristiveroTourist tax estimated 0,50€ per person per day is not included in the rental price and will be paid separate
Valinnainen lisäpalvelu
Lämmitys (talo)Central heating according to consumption to be paid on the premises in cash
Jääkaapin täyttöOn request for an additional fee
sisältyy hintaan
Loppusiivous
Sähkönkulutus(Electricity consumption included up to 200 KW per week, any surplus consumption to be paid at the end of the stay)
Pinnasänky(On request)
Kaasu
Vesi
Allaspyyhkeet
Altaan ja pihan ylläpito
Sijainti
Arvostelut
Elina, K.
"Villa oli ihanalla paikalla ja vastasi sitä, mitä se oli kuvissa. Francesca sai meidät tuntemaan itsemme tervetulleiksi ja hän oli muutenkin avulias.
Kehityskohteita:
1. Ajo-ohjeet olivat hankalat, koska ennen siltoja oli paljon myös enne toista siltaa oli toinen saman niminen tie, joka ei johtanut mihinkään. Ja tulimme vielä eri suunnasta. Whatsapp-lokaation jako toimisi parhaiten.
2. Olimme stressaantuineita lajittelusta, koska meidän emme aluksi löytäneet ohjeita (Francesca selitti, mutta myöhemmin heräsi kysymyksiä, joita yritimme sitten ratkoa). Ohjeet taisivat olla italiaksi ja saksaksi.
3. Ensimmäisenä yönä oli kylmä, eikä meillä ollut peittoja, vaan ohuet vohvelikankaat lakanoiden päällä. Seuraavaksi yöksi meille toimitettiin ne."
Johanna, A.
"Selkeät ohjeet ja hyvä Villadan prosessi varausten ja maksujen muistutuksen jne suhteen. Erinomainen kohde! Hyvä vastaanottaja paikan päällä. Kaikki sujui moitteettomasti."