Glavica II on vastavalmistunut upea huvila, joka sijaitsee Dućessa. Huvilalta on matkaa hiekkarannalle vain 120 metriä ja kaunis Omiš sijaitsee myös kiven heiton päässä. Glavica II on varusteltu täydellisesti nykyaikaisella ja ylellisellä tyylillä, sekä sisältää yksinkertaisesti kaiken, mitä lomalla voisit kaivata. Glavica II on paritalon toinen puoli, mutta yksityisyydestä ei huvilalla tarvitse huolehtia.
Huvila levittäytyy jopa neljään kerrokseen ja majoittaa enintään kaksitoista henkilöä. Pääsisäänkäynti vie vieraat tilavaan olohuoneeseen, josta on pääsy uima-allasalueelle sekä tarjoilee upeat näkymät merelle. Olohuone on yhdistetty ruokailutilaan ja keittiöön, josta on myös kulku huvilan tilavalle terassille. Keittiö on suuri ja täysin varusteltu, muun muassa astianpesukoneella, kattiloilla ja pannuilla sekä hellalla. Ensimmäisestä kerroksesta löytyy myös yksi vessa.
Toisessa kerroksessa on tilava pelihuone, jossa viihtyy kaiken ikäiset lapset. Se on varusteltu televisiolla, pelikonsolilla sekä leluilla. Toisen kerroksen kahdessa makuuhuoneessa on molemmissa omat kylpyhuoneet sekä suorat yhteydet jaetulle terassille. Kummastakin toisen kerroksen makuuhuoneesta löydät suuret parivuoteet (180 x 200cm). Loput huvilan makuuhuoneista ovat sijoitettu kolmanteen kerrokseen ja jokaisessa niistä saa nauttia omista kylpyhuoneista. Kahdessa kolmannen kerroksen makuuhuoneista on suora pääsy jaetulle terassille ja yhdessä makuuhuoneista saa nauttia suuresta parivuoteesta (180 x 200cm). Huvilan kellarikerroksesta löytyy vielä biljardipöytä yhdessä pelailuun.
Huvilan ulkopuolelta löytyy viihtyisä katettu ruokailutila, kauniisti kalustettu aurinkoterassi ja oleskelualue. Koko terassialueelta avautuu henkeä salpaavan kauniit merimaisemat. Kulman takana on sisäänrakennettu grilli, joka mahdollistaa yhdessä ulkona ruokailun. Huvilan lämmitetty uima-allas takaa unohtumattoman loman tässä kauniissa huvilassa.